Про Pharmpedia.org

Це електронний варіант довідника еквівалентності лікарських засобів Rx index за редакцією професора І.А Зупанця та академіка НАН України, професора В.П. Черниха.

Звертаємо вашу увагу на те, що інформація стосовно показань для застосування, протипоказань, способу застосування та дозування подана у стислому вигляді як довідкова, а тому не є вичерпною. Перед використанням лікарського засобу слід обов’язково ознайомитись з інструкцією для медичного застосування.

Цінність Pharmpedia.org

72 з 742 нестероїдніх протизапальних засобів є оригінальними.

4-5 генериків зареєстровано на один оригінальний препарат в 2016 році. В свою чергу, в тих була величезна кількість копій.

Більшість відвідувачів українських лікарень і аптек просять підібрати їм препарат “подешевше”

Відсутність єдиної бази еквівалентності лікарських засобів призводить до того, що пацієнтам прописують генерики без доведеної ефективності. Це може впливати на терапію і якість життя.

Сайт Pharmpedia.org — це рішення для лікарів і фармацевтичних робітників у нелегкому і відповідальному виборі лікарського засобу.

При класифікації більше 10 тисяч ліків ми керувалися:

classification safe

даними про їх ефективність та безпеку

dossier

матеріалами реєстраційних досьє

drug

принципами виявлення взаємозамінності лікарських засобів

report

типом заявки на державну реєстрацію

iPhone

Головна мета довідника

Надати фахівцям компактну і водночас достатню інформацію для раціонального застосування лікарських засобів і виписування рецептів.

У електронному виданні представлено основи лікарської рецептури, правила прописування, наведено приклади виписування рецептів для найбільш поширених лікарських форм.

Для зручності роботи з рецептами діюча речовина після Rp.: прописана латинською мовою у родовому відмінку.

Було внесено низку додаткових відомостей про реєстрацію, спосіб відпуску, а також еквівалентність лікарських засобів.

Довідник систематизовано за анатомо-терапевтичною й хімічною класифікацією ATC (Anatomical Therapeutic Chemical). Він містить 14 основних розділів відповідно до анатомічних груп АТС. Ключовим елементом видання є діюча речовина (комбінація речовин) з інформацією про основні показання, протипоказання, спосіб застосування та дози. Усі назви діючих речовин подано згідно із системою міжнародних непатентованих назв для фармацевтичних субстанцій — International Nonproprietary Names (INN) Всесвітньої організації охорони здоров’я. Крім загальних відомостей про препарати в Довіднику за допомогою встановлених кодів з литер представлена інформація про взаємозамінність препаратів. Довідник еквівалентності лікарських засобів інформує про наявність чи відсутність терапевтичної еквівалентності оригінального препарату та генерика і допоможе виписати лікарю той чи інший препарат, ґрунтуючись на фармакокінетичній та фармакоекономічній підставі у відповідності до стандарту лікувально-діагностичного процесу. Видання побудовано так, щоб користувач міг швидко знайти необхідну інформацію за алфавітним переліком або в таблицях.

Автори-укладачі:

І. А. Зупанець, А. А. Котвіцька, В. П. Черних, Є. П. Прудкий, О. О. Тарасенко, Г. В. Зайченко, В. О. Усенко, К. Л. Косяченко, Н. П. Безугла, С. Б. Попов, О. С. Чабан, С. А. Савич, М. А. Цховребашвілі.

Рецензенти:

В. М. Коваленко, віце-президент НАМН України, д.мед.н., професор, директор ДУ ННЦ «Інститут кардіології ім. акад. М. Д. Стражеска» НАМН України Ю. С. Рудик, д.мед.н., професор, завідувач відділом клінічної фармакології та фармакогенетики неінфекційних захворювань ДУ “Національний інститут терапії ім. Л. Т. Малої НАМН України”.

Інформаційно-технічна підтримка:

Базилевич Р. В., Майський Є. Л. Програмне забезпечення інформаційної системи RxIndex.info MediMedia Development (Канада Д58).