МОНТЕЛ таблетки 10 мг

ПАТ НВЦ Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод

Rp

Форма випуску та дозування

Таблетки, 10 мг
Таблетки, 4 мг
Таблетки, 5 мг

Таблетки, 10 мг

Упаковка

Блістер №7x4

Блістер №7x4

від 296.70 грн

balance-icon

Є ефективні аналоги

Ціни в аптеках

Аптека Доброго Дня

Аптека Доброго Дня

МОНТЕЛ таблетки 10 мг

296.70 грн

Класифікація

Форма товару

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Умови відпуску

за рецептом

Rp

Реєстраційне посвідчення

UA/16297/01/01

Дата останнього оновлення: 11.03.2024

Загальна інформація

  • Термін дії реєстраційного посвідчення: 20.09.2022
  • Склад: 1 таблетка містить монтелукасту натрію 10, 4 мг, що відповідає монтелукасту 10, 0 мг
  • Торгівельне найменування: МОНТЕЛ
  • Умови відпуску: за рецептом
  • Умови зберігання: В оригінальній упаковці при температурі не вище 25°С.
  • Фармакотерапевтична група: Засоби для системного застосування при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів. Блокатори лейкотрієнових рецепторів.

Упаковка

Блістер №7x4

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

МОНТЕЛ

(MONTEL)

Склад:

діюча речовина: монтелукаст натрію;

1 таблеткаміститьмонтелукастунатрію10, 4 мг, що відповідаємонтелукасту10, 0 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, гідроксипропілцелюлозанизькозаміщена, натріюкроскармелоза, магніюстеарат;

плівкове покриттяOpadryIyellow: гіпромелоза, гідроксипропілцелюлоза, титану діоксид (Е171), заліза оксид жовтий (Е172), заліза оксид червоний (Е172).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, від світло-жовтого до жовтого із слабким коричневим відтінком кольору, круглої форми, з двоопуклою поверхнею. Поверхня таблеток містить відбиток «M9UT» та «10» з одного боку.

Фармакотерапевтична група. Засоби для системного застосування при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів. Блокаторилейкотрієновихрецепторів. Код АТХR03D C03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Цистеїніллейкотрієни (LTC4, LTD4, LTE4) − потужніейкозаноїдизапалення, що виділяються різними клітинами, у тому числі опасистими клітинами та еозинофілами. Ці важливіпроастматичнімедіатори зв’язуються зцистеїніллейкотрієновимирецепторами (CysLT), наявними в дихальних шляхах людини (включаючиміоцитигладкої мускулатури та макрофаги), та іншими клітинамипрозапалення(включаючи еозинофіли та деякі мієлоїдні стовбурові клітини). CysLTмають відношення до патофізіології астми та алергічного риніту. При астмілейкотрієн-опосередкованіефекти включаютьбронхоспазм, виділення мокротиння, проникність судин і збільшення кількості еозинофілів. При алергічному риніті після експозиції з алергеномCysLTвивільняється з носової слизової оболонки під час обох фаз (ранньої та пізньої) та проявляється симптомами алергічного риніту. Приінтраназальнійпробі зCysLTбуло продемонстровано збільшення резистентностіповітроноснихносових шляхів та симптомів назальної обструкції.

Монтелукаст є активною сполукою, яка з високою вибірковістю і хімічною спорідненістю зв'язується з CysLT1-рецепторами. Монтелукастспричиняє значне блокуванняцистеїніллейкотрієновихрецепторів дихальних шляхів, що було підтверджено його здатністю інгібуватибронхоконстрикціюв пацієнтів з астмою, спричинену вдиханням LTD4. Навіть низька доза 5 мг спричиняє значну блокаду стимульованої LTD4бронхоконстрикції. Монтелукастспричиняєбронходилатаціюпротягом 2 годин після перорального застосування; цей ефект був адитивним добронходилатації, спричиненоїβ-агоністами.

Лікуваннямонтелукастомпригнічуєбронхоспазмяк на ранній, так і на пізній стадії, знижуючи реакцію на антигени. Монтелукастзменшує число еозинофілів периферичної крові у дорослих пацієнтів та дітей, значно зменшує число еозинофілів у дихальних шляхах (аналіз мокротиння) та покращує клінічний контроль астми.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Після прийомумонтелукастшвидко і практично повністю всмоктується. У дорослих при прийомі натще таблеток, вкритих плівковою оболонкою, в дозі 10 мг максимальна концентраціяCmax у плазмі крові досягається через 3 години (Тmax). Середнябіодоступністьстановить 64 %. Прийом звичайної їжі не впливає наCmax у плазмі крові ібіодоступністьтаблеток, вкритих плівковою оболонкою.

Розподіл

Понад 99 %монтелукастузв’язується з білками плазми крові. Об’єм розподілумонтелукастув стаціонарній фазі в середньому становить від 8 до11 літрів. При дослідженні міченогомонтелукаступроходження черезгематоенцефалічнийбар'єр було мінімальним. У всіх інших тканинах концентрації міченого радіоізотопом матеріалу через 24 години після прийому дози також виявилися мінімальними.

Метаболізм

Монтелукастактивнометаболізується. У ході досліджень із застосуванням терапевтичних доз концентрації метаболітівмонтелукастуу стаціонарному стані плазми крові в дорослих і пацієнтів дитячого віку не визначаються.

Під час дослідженьinvitroз використанняммікросомпечінки людини доведено, що цитохроми Р450 3А4, 2А6 і 2С9 беруть участь у метаболізмімонтелукасту. Результати подальших дослідженьмікросомпечінки людиниinvitroпоказали, що в терапевтичних концентраціяхмонтелукастне пригнічує цитохроми Р450 3А4, 2С9, 1А2, 2А6, 2С19 і 2D6. Участь метаболітів у терапевтичній діїмонтелукастує мінімальною.

Виведення

Кліренсмонтелукастуіз плазми здорових дорослих добровольців у середньому становить 45 мл/хв. Після пероральної дози міченого ізотопоммонтелукасту86 % виводиться з калом протягом 5 днів і менше 0, 2 % – із сечею. У сукупності збіодоступністюмонтелукаступри пероральному призначенні цей факт вказує, що його метаболіти майже повністю виводяться з жовчю.

Фармакокінетика у різних груп пацієнтів

Для пацієнтів літнього віку, а також пацієнтів з печінковою недостатністю легкого і середнього ступеня тяжкості корекція дози не потрібна. Даних про характер фармакокінетикимонтелукастуу пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю (понад 9 балів за шкалоюЧайлда-П’ю) немає.

Дослідження за участю пацієнтів з нирковою недостатністю не проводилися. Оскількимонтелукасті його метаболіти виводяться з жовчю, корекція дози для пацієнтів з нирковою недостатністю не вважається необхідною.

При прийомі великих дозмонтелукасту(що в 20 та 60 разів перевищували дозу, рекомендовану для дорослих) спостерігалося зниження концентрації теофіліну в плазмі крові. Цей ефект не спостерігався при прийомі рекомендованої дози 10 мг один раз на добу.

Клінічні характеристики.

Показання.

· Додаткове лікуванняперсистуючоїбронхіальної астми легкого та середнього ступеня тяжкості, що недостатньо контролюється інгаляційними кортикостероїдами, а також при недостатньому клінічному контролі астми короткодіючимиβ-агоністами, що застосовуються за необхідності.

· Симптоматичне лікування сезонного алергічного риніту у хворих на бронхіальну астму.

· Профілактика бронхіальноїастми, домінуючимкомпонентомякої єбронхоспазм, індукованийфізичнимнавантаженням.

· Полегшеннясимптомівсезонного тацілорічногоалергічногориніту.

Протипоказання.

· Гіперчутливість домонтелукастуабо до інших компонентів препарату.

· Дитячийвік до 15років (длядози 10 мг).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Монтелукаст можна призначати разом з іншими препаратами для профілактики або тривалого лікування бронхіальної астми. Рекомендована клінічна дозамонтелукастуне має значного клінічного впливу на фармакокінетику таких препаратів: теофілін, преднізон, преднізолон, пероральні контрацептиви (етинілестрадіол/норетиндрон35/1), терфенадин, дигоксинтаварфарин.

У пацієнтів, які одночасно приймалифенобарбітал, площа під кривою «концентрація-час» (AUC) длямонтелукастузнижувалася приблизно на 40 %. ОскількимонтелукастметаболізуєтсяСYР 3А4, 2C8 і 2C9, необхідно бути обережним, особливо щодо дітей, якщомонтелукастпризначають одночасно зіндукторамиСYР 3А4, 2C8 і 2C9, наприклад, зфенітоїном, фенобарбіталомірифампіцином.

Дослідженняinvitroпоказали, щомонтелукастє потужним інгібітором CYP 2C8. Дослідження взаємодії лікарських засобів, що включаютьмонтелукастірозиглітазон(маркерний субстрат; препарат, щометаболізуєтьсяза допомогою CYP 2C8), показали, щомонтелукастне є інгібітором CYP 2C8invivo. Таким чином, монтелукастне впливає значною мірою на метаболізм препаратів, щометаболізуютьсяза допомогою CYP 2C8 (наприклад, паклітакселу, розиглітазонутарепаглініду).

Під час дослідженьinvitroбуло встановлено, щомонтелукастє субстратом CYP 2C8 і меншою мірою 2C9 та 3A4. У ході клінічного дослідження взаємодіїмонтелукастуігемфіброзилу(інгібітор CYP 2C8 і 2С9)гемфіброзилпідвищував системну експозиціюмонтелукастув 4, 4 рази. При одночасному застосуванні згемфіброзиломабо іншимипотужними інгібіторами CYP 2C8 корекція дозимонтелукастуне потрібна, але лікар повинен враховувати підвищений ризик виникнення побічних реакцій.

За результатами дослідженьinvitro, не очікується клінічно важливих взаємодій зменш потужними інгібіторами CYP 2C8(наприклад, зтриметопримом).

Одночасне застосуваннямонтелукастузітраконазолом(потужний інгібітор CYP 3A4), не призводило до істотного підвищення системної експозиціїмонтелукасту.

Особливості застосування.

Пацієнтів необхідно попередити, щоМонтелне слід застосовувати для зняття гострих астматичних нападів, атакожпро те, щовониповиннізавждимати присобівідповіднийпрепаратневідкладноїдопомоги. У випадку гострого нападу слід застосовувати інгаляційні β-агоністикороткої дії. Пацієнтам необхідно якнайшвидше проконсультуватися з лікарем у разі, якщо вони потребують більшої, ніж зазвичай, кількості інгаляційβ-агоністівкороткої дії.

Не слід різко замінюватимонтелукастомінгаляційні або пероральні кортикостероїди. Неслідприйматипрепарат разом злікарськимизасобами, щотакожмістятьмонтелукаст.

Відсутні дані, які доводили б, що дозу пероральнихкортикостероїднихпрепаратів можна зменшувати при одночасному прийомімонтелукасту.

Повідомлялося про виникнення психоневрологічних подій у дорослих пацієнтів, підлітків та дітей, які приймаютьмонтелукаст(див. розділ «Побічні реакції»). Пацієнти та лікарі повинні насторожено ставитися до можливості виникненняпсихоневрологічних подій. Лікарі повинні обговорити можливість таких подій зі своїми пацієнтами та/або їх опікунами. Пацієнтам та/або опікунам слід вказати, щоб вони повідомляли свого лікаря про виникнення психоневрологічних змін. Лікарі повинні ретельно оцінити ризики та переваги продовження лікуваннямонтелукастом, якщо такі події виникли.

У поодиноких випадках у пацієнтів, які отримуютьпротиастматичнізасоби, в тому числімонтелукаст, може спостерігатися системнаеозинофілія, інколи з клінічними проявами васкуліту, так званий синдромЧарга-Страуса(гранулематознийалергічнийангіїт), лікування якого проводиться системнимикортикостероїднимипрепаратами. Такі випадки зазвичай, але не завжди, були пов’язані зі зменшенням дози або відміною пероральнихкортикостероїднихпрепаратів. Зв’язок антагоністівлейкотрієновихрецепторів з розвитком синдромуЧарга-Страусанеможливо ані спростувати, ані підтвердити, тому лікарі повинні пам’ятати про можливість виникнення у пацієнтівеозинофілії, васкулітнихвисипань, погіршення легеневої симптоматики, серцево-судинних ускладнень та/абонейропатії. Пацієнтам, у яких розвинулися вищезгадані симптоми, необхідно пройти повторне обстеження, а схему їхнього лікування слід переглянути.

Лікуваннямонтелукастомне скасовує необхідності пацієнтам заспіринзалежноюбронхіальною астмою уникати застосування аспірину або інших нестероїдних протизапальних препаратів.

ПрепаратМонтел, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, не слід застосовувати пацієнтам із рідкісними спадковими станами непереносимості галактози, недостатності лактази або синдромомглюкозо-галактозноїмальабсорбції.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дослідження на тваринах не продемонстрували шкідливого впливу на вагітність або ембріональний/фетальний розвиток.

Обмежена інформація про застосуваннямонтелукастув період вагітності не вказує на причинно-наслідковий зв’язок між його застосуванням і виникненняммальформацій(таких як вроджені дефекти кінцівок), про які рідко повідомлялося за даними всесвітньогопостмаркетинговогодосвіду застосування. Монтел можна застосовувати в період вагітності, тільки якщо це вважається безумовно необхідним.

Дослідження на тваринах продемонстрували, щомонтелукастпроникає в грудне молоко. Невідомо, чи проникаємонтелукасту грудне молоко жінок. Монтел можна застосовувати в період годування груддю, тільки якщо це вважається безумовно необхідним.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не очікується, щомонтелукаствпливатиме на здатність пацієнта керувати автотранспортом або іншими механізмами. Проте в поодиноких випадках може виникати запаморочення або сонливість, тому під час прийому препарату слід утриматися відкерування автомобілем або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовуватиперорально, незалежновідприйомуїжі.

Дорослим та дітям віком від 15 років для лікування астми або астми із супутнім сезонним алергічним ринітом слід приймати по 1 таблетці (10 мг) 1 раз на добу, ввечері.

Загальні рекомендації.

Терапевтичний ефект препарату щодо контролю бронхіальної астми настає впродовж 1 дня. Пацієнтам слід рекомендувати продовжувати прийом препарату навіть при досягненні контролю бронхіальної астми, а також у періоди загострення астми. Неслідприйматипрепарат разом злікарськимизасобами, щотакожмістятьмонтелукаст.

Немає необхідності в корекції дози пацієнтам літнього віку, пацієнтам з порушеннями функції нирок або з порушеннями функції печінки легкого та помірного ступеня. Немаєданихщодопацієнтівзпечінковоюнедостатністютяжкогоступеня.

Дозування препарату є однаковим для пацієнтів чоловічої та жіночої статі.

Лікуваннямонтелукастомзалежно від інших способів лікування бронхіальної астми.

Монтелможнапризначатидодатководо вже існуючого курсу лікування пацієнта.

Інгаляційні кортикостероїди.

Монтел можна застосовувати як додаткову терапію у разі, якщо інгаляційні кортикостероїди у комбінації з короткодіючимиβ-агоністами як засобами першої допомоги не забезпечують адекватного клінічного контролю захворювання.

НеможнарізкозамінюватиінгаляційнікортикостероїдиМонтелом.

Діти.

Застосовувати дітям віком від 15 років. Дітям віком до 15 років слід застосовувати препарат у вигляді жувальних таблеток.

Передозування.

У ході довготривалих досліджень хронічної бронхіальної астмимонтелукастпризначали в дозах до 200 мг/добу дорослим пацієнтам, а у короткочасних дослідженнях – до 900 мг/добу протягом приблизно одного тижня, при цьому клінічно значущі побічні реакції не виникали.

Симптоми. Повідомлялося про гостре передозуваннямонтелукасту. Ці випадки стосувались дорослих та дітей, які приймали дозу понад 1000 мг (приблизно 61 мг/кг у дитини віком 42 місяці). Клінічні та лабораторні показники були в межах профілю безпеки у дорослих і дітей. У більшості випадків передозування про побічні реакції не повідомлялося. Найчастіше спостерігалися побічні реакції, що відповідали профілю безпекимонтелукастута включали біль у животі, сонливість, спрагу, головний біль, блювання та психомоторну гіперактивність.

Лікування. Спеціальної інформації щодо лікування передозуваньмонтелукастунемає. Лікування симптоматичне. Антидот відсутній. Невідомо, чи виводитьсямонтелукастза допомогою перитонеального діалізу або гемодіалізу.

Побічні реакції.

Система крові та лімфатична система: тенденція до посилення кровоточивості, тромбоцитопенія.

Імунна система: реакціїгіперчутливості, у тому числі анафілаксія, еозинофільна інфільтрація печінки. Повідомлялося пропоодинокі випадки синдромуЧарга-Страусау хворих на бронхіальну астму (див. розділ «Особливостізастосування»).

Психічні порушення: порушення сну, у т. ч. нічні кошмари, безсоння, сомнабулізм, тривожність, збудження (ажитація), включаючи агресивну поведінку або ворожість, психомоторна гіперактивність (включаючи дратівливість, неспокій, рідко – тремор), депресія; порушення уваги, погіршення/втрата пам’яті; дисфемія, галюцинації, дезорієнтація, суїцидальнінаміри та поведінка (спроби суїциду).

Нервова система: головний біль, млявість, запаморочення, сонливість, парестезії/гіпостезії, судомні напади.

Серцево-судинна система: відчуттясерцебиття (пальпітація).

Дихальна система: носові кровотечі, легеневаеозинофілія.

Травний тракт: біль у животі, діарея, сухість у роті, відчуття спраги, диспепсія, нудота, блювання.

Гепатобіліарнасистема: підвищення рівня сироватковихтрансаміназ(АЛТ, АСТ), гепатит (у т. ч. холестатичний, гепатоцелюлярний, ураження печінки змішаногогенезу).

Шкіра та підшкірна клітковина: висипання, ангіоневротичнийнабряк, гематоми, кропив’янка, свербіж, вузлувата еритема, мультиформнаеритема.

Сечовидільна система: енурез у дітей.

Кістково-м'язова система та сполучна тканина: артралгія, міалгія, включаючи м’язові спазми.

Інфекції та інвазії: інфекції верхніх дихальних шляхів.

Загальні розлади: астенія/підвищена втомлюваність, відчуття дискомфорту (нездужання), набряки, пірексія.

Термін придатності. 2 роки.

Незастосовуватипіслязакінченнятермінупридатності, вказаногонаупаковці.

Умови зберігання.

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25°С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 7 таблеток у блістері, по 4 блістери у пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівськийхіміко-фармацевтичний завод».

Місцезнаходженнявиробникатайого адресамісцяпровадженнядіяльності.

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.