КАЛІЮ ЙОДИД*

Rp.: POTASSIUM IODIDE

Препаратів: 7

Опис діючої речовини (МНН, INN опис)

Показання:

Стани, пов’язані з дефіцитом йоду (профілактика й лікування); профілактика ендемічного зоба в людей, які мешкають у районах із дефіцитом йоду, і профілактика зоба після резекції; лікування йододефіциту й дифузного еутиреоїдного зоба.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; маніфестний гіпертиреоз; не призначають при латентному гіпертиреозі в дозах, які перевищують 150 мкг йоду на добу; автономній аденомі, а також, фокальних та дифузних вогнищах автономії щитоподібної залози при застосуванні в дозах 300–1000 мкг йоду на добу, за виключенням передопераційної йодотерапії з метою блокади щитоподібної залози за Пламером; пухлини щитовидної залози; герпетиформний дерматит (синдром Дюринга – Брока); аденоматозний зоб; нефрит, нефроз; геморагічний діатез; шкірні захворювання (кропив’янка, фурункульоз, вугри, піодермія); туберкульоз легень.

Інструкція:

Профілактика дефіциту йоду та ендемічного зоба: дорослі та підлітки — 100–200 мкг йоду на добу після їди; діти (у т. ч. немовлята) — 50–100 мкг йоду на добу; період вагітності та годування груддю — 200 мкг йоду на добу; профілактика рецидивів після операції з приводу еутиреоїдного зобу: 100–200 мкг йоду на добу. Лікування еутиреоїдного зоба: дорослі молодого віку: 300–500 мкг йоду на добу; діти (у т. ч. немовлята) та підлітки: 100–200 мкг йоду на добу. Профілактичний прийом препарату повинен тривати декілька років, а нерідко, протягом усього життя; для лікування зобу у немовлят у більшості випадків достатньо 2–4 тиж., у дітей, підлітків та дорослих: 6–12 міс. або більше.

Препарати з відповідною діючою речовиною

  • Препарати з доведеною ефективністю

    Таблетки

    Краплі очні

    • B.4

      Rp

      КАЛІЮ ЙОДИД
      КАЛІЮ ЙОДИД

      ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС"

      20 мг/мл

      Флак. з крап. 5 мл 1x1

  • Дані про ефективність не надано

    Таблетки