ЙОД*
Rp.: IODINE
Препаратів: 9
Опис діючої речовини (МНН, INN опис)
Показання:
Розчин спиртовий 5% для зовнішнього застосування: як антисептичний, подразнювальний засіб при запальних та інших захворюваннях шкіри й слизових оболонок; профілактика інфікування невеликих ушкоджень цілісності шкіри; для обробки операційного поля; зменшення вираженості запальних процесів при міозиті, невралгії (має відтяжний ефект). Розчин для зовнішнього застосування 1%: ангіна (катаральна, фолікулярна, лакунарна), запальні захворювання слизової оболонки глотки (гострий та хронічний тонзиліт; фарингіт, глосит), афтозний стоматит. Розчин для зовнішнього застосування 5 мг/г: в хірургії — гнійні рани, опіки, відмороження, гнійні процеси м’яких тканин, гангрена, плеврит, перитоніт, абсцес; в акушерстві та гінекології — профілактика ускладнень після аборту, лікування запальних процесів, ерозій, маститу; в дерматології та венерології — мікробний та вірусний дерматит, піодермія, герпес губ та шкіри, трихомоніаз, гонорея; в проктології — парапроктит в стадії інфільтрації; в оториноларингології — отит, гайморит, синусит; в стоматології — стоматит, гінгівит, пародонтит, пульпіт, лікування бактеріоносійства у верхніх дихальних шляхах.
Протипоказання:
Розчин спиртовий 5% для зовнішнього застосування: підвищена чутливість до йоду, особливо у пацієнтів зі світлим волоссям; фурункульоз, вугровий висип, геморогічний діатез, кропив’янка, гіпертиреоз, аденома щитовидної залози, ниркова недостатність, діабетична виразка шкіри. Розчин для зовнішнього застосування 1%: підвищена чутливість до йоду та інших компонентів препарату; гіперфункція щитоподібної залози, декомпенсована серцева та ниркова недостатність; дослідження або терапія радіоактивним йодом (у період за 2 тиж. перед та після дослідження або терапії); період вагітності й годування груддю; вік до 8 років. Розчин для зовнішнього застосування 5 мг/г: підвищена чутливість до йоду та диметилсульфоксиду; печінкова і ниркова недостатність, інфаркт міокарда, стенокардія, виражений атеросклероз, глаукома, катаракта, інсульт, кома; період вагітності й годування груддю.
Інструкція:
Розчин спиртовий 5% для зовнішнього застосування: препаратом змочують ватний тампон, яким обробляють уражені ділянки шкіри або операційне поле. Розчин для зовнішнього застосування 1%: повернути розпилювач положенням догори, натиснути на ковпачок 1–2 рази, після цього ввести розпилювач на 2–3 см в порожнину рота, закрити рот, затримати дихання та натиснути 2 рази на ковпачок так, щоб одне зрошення було здійснено праворуч, друге — ліворуч. Застосовувати препарат 1–2 р/доб (із перервою не менше 6 год) після вживання їжі. Тривалість курсу лікування встановлюють індивідуально. Розчин для зовнішнього застосування 0,5%: зовнішньо, на всю зону гнійно-запального осередку наносять 5–15 мл препарату у вигляді аплікацій (компресів, пов’язок) 2–3 р/доб на 20–30 хв. Тривалість курсу лікування — 3–5 днів. При великих або глибоких ураженнях препаратом просочують турунди, тампони або марлеві пов’язки, накладають або вводять у рани, бинтують або закріплюють лейкопластирем (за необхідності просочені препаратом тампони або марлеві пов’язки покривають зверху поліетиленовою плівкою для підвищення антибактеріального ефекту). У серозні порожнини, порожнини абсцесів, гнійників тощо вводять 5–10 мл препарату та дренують для постійного відтоку вмісту. Процедуру повторюють 2–3 р/доб для повного знищення мікроорганізмів.
Препарати з відповідною діючою речовиною
Препарати з доведеною ефективністю
Розчин спиртовий для зовнішнього застосування
Розчин для зовнішнього застосування
Дані про ефективність не надано
Розчин спиртовий для зовнішнього застосування
Розчин для зовнішнього застосування