ФОНДАПАРИНУКС НАТРІЮ
Rp.: FONDAPARINUX SODIUM
Препаратів: 2
Опис діючої речовини (МНН, INN опис)
Показання:
Профілактика венозних тромбоемболій у пацієнів після великих ортопедичних операцій на нижніх кінцівках, зокрема, у випадку перелому стегна (зокрема подовжена профілактика), та операцій ендопротезування кульшового та колінного суглобів. Профілактика венозних тромбоемболій у пацієнтів після операцій на органах черевної порожнини, які мають ризик тромбоемболічних ускладнень. Профілактика венозних тромбоемболій у пацієнтів з ризиком виникнення таких ускладнень у зв‘язку з тривалим обмеженням рухливості у період гострої фази захворювання. Нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда без підйому сегмента ST із метою запобігання летальним випадкам, інфаркту міокарда та рефрактерної ішемії. Інфаркт міокарда з підйомом сегмента ST з метою запобігання летальним випадкам, повторного інфаркту міокарда у пацієнтів, які лікуються тромболітиками або у тих, які первинно не отримували інших форм реперфузійної терапії. Лікування гострого тромбозу глибоких вен. Лікування гострої тромбоемболії легеневої артерії.
Протипоказання:
Підвищена чутливість до компонентів препарату; активна, клінічно значима кровотеча; гострий бактеріальний ендокардит; тяжка ниркова недостатність (КК <20 мл/хв).
Інструкція:
Лікування гострого тромбозу глибоких вен та гострої тромбоемболії легеневої артерії. Рекомедована доза: 5 мг для пацієнтів з масою тіла <50 кг; 7,5 мг для пацієнтів з масою тіла 50–100 кг; 10 мг для пацієнтів з масою тіла >100 кг. Ін‘єкцію слід вводити п/ш 1 р/доб. Зазвичай тривалість лікування — 5–9 днів. Припиняти лікування можна не раніше, ніж буде можливість переключитися на адекватну терапію перор. антикоагулянтами. Профілактика венозних тромбоемболій; ортопедичні та абдомінальні втручання: рекомендована доза — 2,5 мг 1 р/доб п/ш після операції. Початкову дозу слід вводити не раніше ніж через 6 год. після завершення операції за умови досягнення гемостазу. Лікування слід проводити до зниження ризику розвитку тромбоемболії, зазвичай до переведення хворого на амбулаторне лікування, не менше 5–9 діб після операції. Досвід показує, що у хворих, які перенесли операцію з приводу перелому стегна, протягом >9 діб існує ризик тромбозу глибоких вен. Таким хворим рекомендується додаткове профілактичне застосування до 24 діб. Хворі з ризиком виникнення тромбоемболічних ускладнень у зв‘язку з тривалим обмеженням рухливості: рекомендована доза — 2,5 мг 1 р/доб п/ш. Тривалість лікування — 6–14 діб. Нестабільна стенокардія/інфаркт міокарда без підйому сегмента ST: рекомендована доза — 2,5 мг 1 р/доб п/ш. Лікування слід розпочинати якнайшвидше після встановлення діагнозу і продовжувати до 8 діб. Інфаркт міокарда з підйомом сегмента ST: рекомендована доза — 2,5 мг 1 р/доб. Першу дозу вводять в/в, наступні — п/ш. Лікування слід розпочинати якнайшвидше після встановлення діагнозу і продовжувати до 8 діб або до виписування. Хворим, яким слід проводити черезшкірне коронарне втручання або не первинне черезшкірне коронарне втручання протягом лікування препаратом, слід застосовувати нефракціонований гепарин під час такого втручання, беручи до уваги потенційний ризик виникнення кровотечі у пацієнта, зокрема час після введення останньої дози фондапаринуксу. Час поновлення п/ш застосування після видалення катетера визначається на основі клінічного стану пацієнта. Препарат вводять глибоко п/ш або в/в (лише перша доза під час лікування хворих на інфаркт міокарда з підйомом сегмента ST). Внутрішньовенно вводять безпосередньо без розведення або з розведенням у невеликому об’ємі (25 або 50 мл) 0,9% натрію хлориду. У випадку розведення препарату 0,9% р-ином натрію хлориду введення слід проводити протягом 1–2 хв. Щоб уникнути втрати препарату, не слід видаляти пухирець повітря з попередньо наповненого шприца перед ін'єкцією.