НЕЙРОТОКСИЧНИЙ КОМПЛЕКС CLOSTRIDIUM BOTULINUM ТИПУ А
Rp.: BOTULINUM TOXIN
Препаратів: 3
Опис діючої речовини (МНН, INN опис)
Показання:
Блефароспазм, косоокість, геміфаціальний спазм та асоційована фокальна дистонія; ідіопатична рецидивуюча цервікальна дистонія (спастична кривошия); фокальна спастичність, асоційована із динамічною деформацією за типом кінської стопи у пацієнтів амбулаторного профілю із дитячим церебральним паралічем віком від 2-х років; кисті та зап’ястки у дорослих після інсульту; мімічні зморшки обличчя та шиї.
Протипоказання:
Підвищена чутливість до нейротоксичного комплексу Clostrіdіum botulіnum типу А; наявність міастенії гравіс або синдрому Eaton Lambert; період вагітності й годування груддю.
Інструкція:
Препарат може призначати тільки лікар відповідної кваліфікації. Рекомендований об’єм в/м ін’єкції в одну ділянку — 0,005–0,1 мл (блефароспазм, геміфаціальний спазм) до 0,1–0,5 мл (шийна дистонія, церебральний параліч). Блефароспазм/геміфаціальний спазм: початкова доза — 1,25–2,5 ОД у медіальний та латеральний орбікулярні м’язи верхнього віка та латеральний орбікулярний м’яз нижньої повіки. Додатковими місцями є ділянка брови, латеральна орбікулярна та верхня частина обличчя, куди можна також вводити препарат, якщо місцевий спазм впливає на зір. При повторному введенні дозу можна підвищити в 2 рази, якщо не досягнуто бажаного ефекту. Початкова доза — не більше 25 ОД на ділянку одного ока, загальна доза — не більше 100 ОД кожні 12 тиж. Для пацієнтів із геміфаціальним спазмом або порушенням функції VII пари черепно-мозкових нервів дозування — як при однобічному блефароспазмі. У випадку залучення інших м’язів обличчя можна проводити ін’єкції у відповідні ділянки. Цервікальна дистонія: у разі наявності труднощів під час виокремлення окремих м’язів, ін’єкції необхідно проводити під електроміографічним контролем; діапазон курсової дози — 95–360 ОД (середня доза — 240 ОД). В одну ділянку слід вводити не більш 50 ОД. При першому курсі терапії не слід вводити більше 200 ОД з наступною корекцією дози залежно від локального ефекту. Інтервал між сеансами — 10 тиж. Дитячий церебральний параліч: при геміплегії початкова сумарна доза — 4 ОД/кг маси тіла у залученій кінцівці, при параплегії — 6 ОД/кг маси тіла, розподілена на залучені кінцівки. Загальна доза — не більше 200 ОД. Фокальна спастичність верхніх кінцівок після перенесеного інсульту: точну дозу і кількість місць для ін'єкцій необхідно коригувати залежно від індивідуальних розмірів, кількості й локалізації залучених м'язів, тяжкості спастичності, наявності локальної м'язової слабкості та індивідуальної відповіді пацієнта на попереднє лікування. Середня сумарна доза на курс лікування — 200–240 ОД, розподілених на залучені м'язи. Мімічні зморшки обличчя та шиї: 0,1 мл препарату — по 2 ін'єкції в кожну m. corrugator і 1 — у m. procerus, загальна доза — 20 ОД.